הצ'ק ליסט המלא לבחירת מרפאת שיניים

בריאות חלל הפה משפיעה על איכות ואפילו על אריכות החיים. הגעה אל מרפאת שיניים אחת לשנה לצורך בדיקה יכולה למנוע התפתחות מחלות ופגיעות.

אנשים עם רגישות בשיניים, כאבי שיניים ולאחר פציעה בחלל הפה, צריכים להגיע אל מרפאת שיניים באופן מידי כשהשאלה הנפוצה היא כיצד אפשר למצוא את המרפאה הנכונה.

בחירה נכונה משפיעה על הטיפול, בריאות חלל הפה ועל הנכונות לטפל בשיניים. הרופא, הסייע וכל הצוות הטיפולי יכול לשנות את ההתייחסות של המטופל ולקדם את בריאותו.

כדי לעזור לכם למצוא את המקום המתאים ביותר עבורכם, הכנו את הצ'ק ליסט המלא לבחירת מרפאת שיניים.

חשיבות ההגעה אל מרפאת שיניים גם כשבריאים

טיפול שיניים הוא מונח כללי שחובק בתוכו פעולות רבות. אחת לשנה עד שנתיים מומלץ להגיע לביקור תחזוקה במרפאת השיניים ולוודא כי מצב הפה והלסת מצוין.

חשוב להגיע לשינן לצורך ניקוי יסודי של השיניים ולמניעת מחלות כמו עששת לפחות אחת לחצי שנה ובנוסף לבקש מהרופא לבצע בדיקה כללית.

אם יעלו בבדיקה ממצאים יינתנו המלצות להמשך טיפול. חלק מהטיפולים יוכלו להתבצע ביום הבדיקה וחלק ידרשו מפגש חדש.

מרפאת שיניים המתאימה לסוג הטיפול

מרפאות שיניים רבות מספקות טיפולי שיננות ובדיקות שיניים. עם זאת, לא כל המרפאות יודעות כיצד לבצע השתלת שתלים ולעשות טיפולי שורש. במידה ויש צורך בטיפול שאינו בסיסי כמו בדיקה או סתימה, יש לוודא כי המרפאה והצוות יודעים לתת את המענה המתאים.

יש לשאול את הרופא על ניסיונו בתחום, ההתמחות שלו ואם הוא מדווח על התמחות יש לוודא כי יש לו תעודות המעידות על כך על הקיר.

המוניטין של המרפאה

מרפאת שיניים צריכה להיות בעלת מוניטין טוב כדי שתסכימו ללכת אליה. אתם יכולים לשמוע על המרפאה מחברים או שכנים ואתם חייבים לבדוק גם מה כתבו עליה מטופלים שכבר ביקרו בה. חפשו ביקורות באינטרנט, וודאו כי ישנן ביקורות חיוביות ואם מצאתם במקרה אחת שלילית בתוך רבות חיוביות, בחנו את אמינותה.

הניסיון של הצוות במרפאת השיניים

חשוב למצוא מרפאה שהרופא בה מנוסה וכך גם הצוות. אתם רוצים לקבל את הטיפול הכולל הטוב ביותר, מהרגע שתיכנסו אל המרפאה ועד לאחר שתעזבו. אל תהססו לשאול כמה זמן המרפאה פעילה ולהתרשם מהיכולות של הצוות הכולל בה.

נקודה חשובה נוספת היא בדיקה כי עומד לרשותכם צוות ולא רק רופא שיניים בלבד. במהלך הטיפול הרופא שלכם יצטרך עזרה וסיוע מקצועי ואתם צריכים להרגיש שעומדים לרשותכם אנשים מנוסים ואיכותיים.

המרחק של המרפאה מהבית

פעמים רבות טיפול שיניים דורש מספר מפגשים. לכן, חשוב שתהיה לכם אפשרות להגיע אל המרפאה בזמן סביר ושהיא תהיה נגישה עבורכם.

גם אם נדמה כי הטיפול מיוחד ואתם מוכנים לנסוע שעתיים כדי להגיע למומחה, עליכם לשאול את עצמכם האם תעשו זאת פעם בשבוע במשך תקופה.

מומלץ להעדיף מרפאת שיניים שנמצאת במרחק סביר מהבית ושנוח להגיע אליה (במקרה ואתם מסתמכים על תחבורה ציבורית ולא נוסעים ברכב).

עלויות הטיפול

שאלת העלויות היא שאלה מורכבת מעט ונסביר.

אתם רוצים למצוא מרפאת שיניים הוגנת במחיר, אך אתם לא יכולים לשאול בטלפון כמה יעלה הטיפול.

רופא טוב לא יוכל לדעת מה המצב שלכם ולכן, אתם יכולים לדעת כמה עולה בדיקה כללית אך לקבל הצעת המחיר רק לאחר שהרופא יבצע בדיקה וידע מה עליו לבצע.

אם קיבלתם הצעת מחיר לטיפול מורכב כבר בשיחת הטלפון, אתם צריכים לחשוד כי מנסים לפתות אתכם להיכנס בפתח המרפאה באמצעים לא תקינים.
הצעת מחיר אמיתית תיתן רק לאחר המפגש הראשוני וכשהרופא אסף מידע רלוונטי.

מרפאת שיניים שעובדת עם חברת הביטוח

בהמשך לשאלת המחיר אתם יכולים להעדיף מרפאה אשר עובדת עם חברת הביטוח. טיפולי שיניים יכולים להיות יקרים וכבר בשיחת הטלפון אתם יכולים לברר האם תוכלו לקבל החזר, חלקי או מלא, מהחברה שלכם.

יש לברר לא רק האם המרפאה עובדת באופן כללי עם חברות ביטוח אלא האם היא עובדת עם החברה שלכם ויכול להיות שתרצו ליצור קשר עם הביטוח כדי לוודא מהו גובה ההחזר בעבור התשלום.

זמינות מרפאת השיניים והרופא

אם כואב לכם עכשיו, אתם לא יכולים לחכות שרופא השיניים יתפנה לראות אתכם בעוד מספר ימים. במקרה זה תצטרכו למצוא מרפאת שיניים בעלת זמינות גבוהה.

אם אתם מצפים לטיפול ממושך, חשוב גם כן לבדוק האם המרפאה תוכל לסיים את ההליך בזמן הקצר ביותר או האם תצטרכו כל פעם לחכות זמן רב עד שיתפנה תור נוסף.

סביבת מרפאת השיניים

אזור המרפאה צריך גם כן להיות אזור מזמין ונעים. אתם רוצים להגיע למרפאה שנוח לבוא אליה, שיש לה חניה ושבסביבתה ישנם אמצעים שיעזרו לכם לקבל טיפול טוב יותר.

למשל, עליכם להביא בחשבון שבמקרים רבים יש צורך לבצע צילומים מקצועיים כמו צילום פנורמי. אם ישנו מכון בסביבת מרפאת השיניים שמבצע את הצילום, יהיה לכם הרבה יותר קל ונעים להתנייד בין המקומות ולקבל את הטיפול הטוב ביותר.

קבלת חוות דעת נוספת במקרה הצורך

טיפולי שיניים יכולים להיות מורכבים מאד, גם מבחינת הפעילות המתבצעת, גם מבחינת העלויות וגם מבחינת ההתאוששות שלכם.

אם קיבלתם חוות דעת לאחר הגעה אל מרפאת השיניים אבל אתם עדיין לא שלמים עם ההצעה שניתנה לכם, אל תהססו לפנות למרפאה נוספת, גם אם תצטרכו לשלם שוב עבור הבדיקה הראשונית.

כדי להפוך את החוויה שלכם לטובה יותר, בקשו מהרופא לקבל מידע על מצבכם, על האפשרויות שעומדות לרשותכם ושאלו על היתרונות והחסרונות של הטיפול.

איסוף מידע ולא רק במרפאת השיניים

היום אפשר לאסוף מידע על בעיות רפואיות שונות ובכלל זה גם על בריאות חלל הפה.

אם מרפאת השיניים המליצה על טיפול מסוים, אפשר לבצע מחקר, לקרוא באינטרנט על השיטות הקיימות ולהתכוונן על הטיפול המועדף.

במקביל, אפשר כמובן לשאול את הרופא לדעתו על האפשרויות השונות ולהגיע אל המרפאה כשאתם בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר.

דילוג לתוכן