דירה להשקעה ביוון

דירות להשקעה ביוון: היתרונות ומה חשוב לדעת

ישראלים רבים מעוניינים להשקיע בנכס שיניב תשואה קבועה לאורך השנים. בעוד שבארץ המחירים הגבוהים הופכים את ההשקעה בנדל"ן לכמעט בלתי אפשרית, דירה להשקעה ביוון דווקא הרבה יותר קורצת.

יוון משתחררת מהמשבר הכלכלי ועכשיו זה זמן מעולה ליהנות מרכישת דירה להשקעה ביוון במחיר משתלם. ביוון עלויות הנכסים בנויים נמוכות במקרים רבים, ממחירי הבניה בשל והעובדה שחמורי הבניה וכוח העבודה ביוון הרבה יותר יקרים.

היתרונות של רכישת דירה להשקעה ביוון

רכישת נדל"ן להשקעה היא הפעולה שאנחנו הישראלים מאוד אוהבים. אנחנו מאמינים בדיור, יודעים שהדרישה לנדל"ן תמיד עולה ונהנים לדעת שהנכס עולה בערכו. מזה יותר מעשור שישראלים רבים עזבו את החלום להשקיע בישראל בשל המחירים הגבוהים ויוון היא בהחלט יעד אטרקטיבי להשקעה. יוון מביאה איתה יתרונות שהופכים את ההשקעה לאפשרית, משתלמת ונוחה.

המשבר הכלכלי שהוביל לירידת מחירי הדירות ביוון

המשבר הכלכלי שתקף את יוון בין השנים 2008 ל-2017 כמעט הוביל אותה לפשיטת רגל. המשבר שפקד את יווןהוביל לירידת מחירי הדירות ומשקיעים רבים זיהו את ההזדמנויות. היום, מחירי הרכישה עדיין נמוכים, אך יוון נמצאת במצב כלכלי יציב יותר ומדי שנה מקבלת סיעה כלכלי תמורת הטבות ורפורמות שונות..

טיסה קצרה ליוון בדרך להשקעה

מרחק הטיסה בין יוון לישראל קצר מאד ומשקיעים אשר רוצים למצוא נכס שהם יוכלו לראות לפני הרכישה ואחריה, יוכלו לעשות זאת בקלות. בשונה מהשקעות במדינות מרוחקות, בהן מעטים מהמשקיעים באמת יכולים להרשות לעצמם לטוס ולראות את הנכס, יוון נמצאת במרחק נגיעה. למרות שבדרך כלל ניהול הנכס יתבצע על ידי חברה מקצועית, אלה שיבחרו יוכלו לנהל את הנכס בעצמם וכמובן, לראות שהניהול מתבצע כמו שצריך.

חוויה ים תיכונית כפי שאתם יודעים "אנשים עושים עסקים עם אנשים", ואחת הסוגיות החשובות בעסקים היא תקשורת. רכישת דירה להשקעה ביוון מרגישה כמו חוויה דומה לרכישת דירה בארץ. מבחינה מנטלית והתנהגות, היוונים דומים מאד לישראלים. קל מאד למצוא שפה משותפת. יש לזכור כי השקעה בנדל"ן כוללת שלבים שונים: רכישה, השכרה ולעתים גם מכירה. בכל פעולה נדרשת תקשורת ועם היוונים קל מאד להתנהל.

יוון שייכת לאיחוד האירופי

השתייכותה של יוון לאיחוד האירופי מעודדת במידה רבה את המשקיעים. המדינה מקבלת תמיכה מהאיחוד האירופאי כדי שלא תיפול ושתמשיך להתאושש מהמשבר. הדבר מוביל לעליית מחירי הדיור ומי שמשקיע היום צפוי לראות תוך שנים ספורות עליה משמעותית בשווי הנכס הנרכש. מחירי הנכסים ירדו בעקבות המשבר ב-30-50% אך הם מתחילים לעלות, וצפוי כי המחירים יעלו תוך שנים בודדות.

שיטת מיסוי ידידותית ביוון

מערכת המיסוי שונה בין מדינה אחת לאחרת ויוון מציעה למשקיעים שיטת מיסוי ידידותית. משקיעים צריכים לשלם מיסוי רק בעבור רווחים שנוצרו כתוצאה מפעילות בתוך המדינה. בין ישראל ליוון נחתמה אמנה מיוחדת לביטול כפל מס.

כתוצאה מכל אלה יכולים המשקיעים ליהנות מתשואה שעומדת על 5-10% ומן הצד השני להטבות בגין תשלומי ארנונה, פטור ממס שבח ומס רכישה נמוך בגובה 3% בלבד.

דירה להשקעה ביוון – איך מתחילים?

יוון כל כך קרובה אלינו, כשעתיים טיסה בלבד ועדיין, מדובר במדינה אחרת עם חוקים ושפה משלה. בהשקעות נדל"ן במדינה זרה כדאי לפנות לאנשים שמבינים בתחום ולעשות קצת שיעורי בית. אנשי מקצוע יעזרו לכם להחליט מהם גבולות ההשקעה ומהי המטרה. בין היתר כדאי להעלות בשלב הראשון את השאלות הבאות:

  • כמה כסף תרצו להשקיע בדירה ביוון והאם אתם מתכוונים להוציא את ההון מ"הכיס" או לחפש מקורות מימון?
  • מהו אחוז התשואה שאתם מצפים להרוויח ולאורך איזו תקופה?
  • האם אתם מעוניינים להשקיע לצורך השכרה או מעוניינים למכור את הנכס תוך שנים בודדות?
  • האם כבר יש לכם אזור שחשבתם להשקיע בו או שאתם פתוחים לאפשרויות?

לאחר שאתם יודעים מהו כיוון ההשקעה שלכם ולאחר שהגדרתם אבני דרך, תוכלו להתחיל לחפש אחר חברה מלווה העוסקת באיותר נכסים ביון. תוכלו לבצע את כל התהליך בעצמכם, אך בפועל, רוב העסקאות של דירה להשקעה ביוון מתבצעות בעזרת חברה מקצועית אשר דואגת לכל הפרטים הנחוצים ומלווה אותכם לאורך כל הדרך.

התפקיד של החברה הוא לאתר את הנכס הרצוי במקום שתבקשו, לטפל בכל ענייני הבירוקרטיה, חוזים וחשוב לא פחות, להסביר לכם את התהליך. החברה צריכה להיות מקצועית בתחום, מנוסה ולענות על כל השאלות לאורך הדרך. אתם צריכים לבדוק מהו הניסיון שלה, היכן היא עובדת (רוב העסקאות מתבצעות באתונה, אך גם לה שכונות רבות) ומה היא מבצעת עבורכם בפועל.

השלב הבא – השכרת הנכס

רכישת דירה להשקעה ביוון מיועדת לרוב לצורך השכרה והפקת תשואה. הרוב המוצע של דירות להשקה באתונה, והסיבה לכך היא שעיר הבירה מתפתחת ומושכת אליה תיירים רבים (שלא בתקופת הקורונה כמובן) וסטודנטים, הדבר מעלה את הצורך בשכירות

אתם יכולים להחליט האם תרצו להשקיע בנכס לצורך השכרה לטווח ארוך או לטווח קצר. אפשרות ההשכרה לטווח ארוך תעניק לכם שקט נפשי, יציבותוידיעה כי סכום כסף קבוע נכנס מדי חודש. אם אתם מתכננים ליטול הלוואה לצורך ההשקעה, ניתן לשער שהשכירות תכסה את ההלוואה ואף יותר מכך.

האפשרות השנייה, שכירויות קצרות טווח, מתאימה לאנשים שרוצים להרוויח יותר אבל גם מוכנים להסתכן יותר. השכרה מסוג זה יכולה להיות רווחית כשיש תיירים ולעיטים אתם בעצמכם תוכלו להשהות בדירה שלכם וליהנות מחופשות ביוון.

היתרון הוא תשואה גבוהה יותר אך לצידו יש חיסרון והוא הסיכון. במקרה זה תצטרכו גם לעבוד עם חברת ניהול אמינה שמתמחה בתחום זה ושיכולה להעניק לכם שירות באופן קבוע ובמחיר שישאיר לכם מספיק כסף בכיס.

מחירי הדירות ביוון עולים. האם זה הזמן להשקיע?

כתבנו כי יוון יוצאת מהמשבר הכלכלי הגדול שנפלה אליו. השנים הראשונות היו קשות מאד וזעם התושבים נראה ברחובות. מאז, היא עברה תהליך ועתה היא נמצאת בשיקום, שמתבטא גם בעליית מחירי הדיור. אם בתחילת המשבר צנחו מחירי הנדל"ן ד 50%, עכשיו הם נמצאים במגמת עלייה וזו בדיוק הסיבה לכך שיוון היא יעד מעולה להשקעה.

דירה להשקעה ביוון היא השקעה משתלמת דווקא בתקופה זו. מצד אחת המחירים מעט יותר גבוהים מכפי שהיו בשנים האחרנונות, אך יש להם עוד לאן לעלות. לכך יש להוסיף את העובדה שהמצב שהשתפר הוביל לכך שאנשים יכולים לשלם שכירויות גבוהות יותר מכפי שיכלו בעבר. המסקנה מובילה ישראלים רבים לבחור דווקא עכשיו ביוון כיעד השקעה בנדל"ן.

דילוג לתוכן