מחיר קידום אתרים

אחרי שבניתם אתר אינטרנט מעולה לעסק שלכם, הגיע הזמן לקדם אותו בגוגל. מחירי קידום אתרים משתנים מחברה לחברה – איך נדע שהצעת המחיר שנבקש תואמת את מחירי השוק ואת היעדים של העסק שלנו? מחיר קידום אתרים מורכב ממספר גורמים עיקריים, העיקרי שבהם זה באיזה מונחי חיפוש רוצים לקדם.

כמה עולה קידום אתר בגוגל?

מחיר קידום אתרים של היום נעים בין 1000 שקלים לחודש ל-5000 שקלים בחודש, כאשר המחיר הממוצע עומד על סך של 2500 ש"ח לחודש בלבד.

על מה מתבסס מחיר קידום אתרים

מילות מפתח – באיזה מילות חיפוש נרצה לקדם את האתר. ככל שהביטויים תחרותיים יותר, הקידום יעלה יותר. מעבר למחיר, לוקח הרבה יותר זמן להתקדם במונחי חיפוש תחרותיים, מאשר כאלה שפחות.
איך מזהים שהביטוי בו רוצים לקדם את האתר אכן תחרותי? פשוט מאוד: מחפשים את הביטוי בגגול ובודקים איזה אתרים נמצאים בדף הראשון והדף השני של התוצאות. אם מדובר באתרים מתחרים או פורטלים גדולים ומוכרים – יש תחרות קשה. אם האתרים שנמצאים בדף הראשון הם ויקיפדיה, אתרי פורומים, אתרי שאלות ותשובות או מודעות שפורסמו בלוחות חינם – התחום פחות תחרותי.

תוכן באתר – כמות ורמת התוכן באתר היא קריטית לגובה המחיר. כאשר יש הרבה תוכן טוב באתר – קל יותר לקדם אותו, מכאן מחיר קידום אתרים יהיה נמוך יותר. מצד שני, נוכל לפגוש אתרים להם אין הרבה תוכן ממשי. המשמעות היא, שמקדם האתר צריך ליצור תוכן כזה באמצעות כותבי תוכן מקצועיים, וזה עולה הרבה כסף. כמה כסף? החל מאלף שקלים בחודש, בנוסף לעולת הקידום של האתר.

האם לקידום אתרים יש מחיר תיקני?

לקידום אתרים יש מחיר מוסכם בלבד. זהו מחיר של סבלנות, התמדה והשקעה כספית כמובן. התוצאות של קידום אתרים אורגני מגיעות בדליי ואינן מיידיות, אך בניגוד לפרסום – ממשיכות להיבנות ולהתחזק, גם שנים אחרי שכבר סיימנו לשלם עבור השירות. החזר ההשקעה של קידום אתרים מקצועי – אם הקידום נעשה נכון ומדויק כמעט וודאי ויחסית מהיר. עסקים רבים מדווחים על החזר השקעה מלא לאחר שנה, יש כאלה שמחזירים את את העלות של קידום אתרים כבר לאחר חודשיים.

מחירי קידום לדוגמה

1000 ש"ח בחודש – קידום אתר של עסק קטן המספק שירותי תרגום. גובה עסקה ממוצעת של לקוח חדש – 1500 ש"ח. החזר השקעה אפשרי – החל מחודשיים מתחילת התהליך. רוב הלקוחות הופכים להיות לקוחות קבועים\חוזרים, לכן החל מהשנה השניה לקידום ההחזר הרבה יותר מהיר.

2500 ש"ח בחודש – קידום עסק המספק שירותי תיכנון וביצוע נגרות (חדרי שינה ומטבחים). גובה עסקה ממוצעת של לקוח חדש – 35000 ש"ח. החזר השקעה אפשרי – כיסוי מלא של קידום האתר לשנה שלמה באמצעות הלקוח הראשון שמגיע דרך האתר.

3000 ש"ח בחודש – קידום עסק B2B. חברה שמספקת שירותים הנדסיים לתעשיית המזון והתרופות. גובה עסקה ממוצעת – 150 אלף ש"ח. החזר השקעה אפשרי – מימון קידום מלא ל-3 שנים באמצעות הלקוח הראשון בלבד שמגיע דרך האתר.

5000 ש"ח בחודש – קידום חברה הנדסית\טכנולוגית בחו"ל. החברה מחדירה מוצר חדש המלווה במסלולי תמיכה בתשלום. המוצר מיועד ללקוחות עסקיים. גובה עסקה ממוצעת – 100 אלף דולר. החזר ההשקעה – כמעט מיידי.

כמה יעלה לקדם את האתר של העסק שלי?

המחיר לקידום האתר יהיה בין אלף ש"ח לחמשת אלפים ש"ח, כמו בדוגמה הנ"ל. יש מחירים יוצאי דופן וצריכים להיות מותאמים אישית לכל פרוייקט בכל מקרה. קיימת חשיבות מכרעת לאופי וסוג הביטויים שרוצים לקדם, האתר שרוצים לקדם, מי קהל היעד ותוך כמה זמן רוצים לראות תוצאות ממשיות. הדרך הטובה ביותר היא לפנות אל מומחה לקידום אתרים ולבקש הצעת מחיר פרטנית.

תגובה אחת בנושא “מחיר קידום אתרים”

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן