עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה בפגישה עם נפגעת

עורך דין תאונות עבודה הוא עורך דין בתחום דיני נזיקין – עיסוק משפטי בתביעה בעקבות נזק שנגרם לאדם, בין אם לגופו או לרכושו. תאונות עבודה הן תחום ספציפי של נזיקין, אי לכך עורך דין תאונות עבודה עוסק בנזקים שנגרמו לאדם במהלך או בעקבות עבודתו.

החוק מפרט מספר סוגים של פגיעות אפשריות בעבודה, לדוגמה:

 • פגיעה ישירה או עקיפה כתוצאה מרשלנות של העובד או של עובדים אחרים
 • פגיעה מתאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה
 • פגיעה ממחלה שנגרמה כתוצאה מהעבודה או בשל התנאים במקום העבודה
 • פגיעה מתאונה בעת הפסקה או בעת שליחות מטעם מקום העבודה

אלו כמובן הגדרות כלליות בלבד. על מנת לדייק אותן ולדעת האם פגיעה שאירעה היא אכן תאונת עבודה, הכי יעיל זה להרים טלפון ולהתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה הבקי בחוק ובניואנסים המשפטיים הנגזרים ממנו, ויוכל לתת לכם חוות דעת משפטית מיידית.

תאונה אישית או תאונת עבודה?

מדוע יש משמעות להערכתו של עו"ד תאונות עבודה שהפגיעה היא אכן תאונת עבודה? לנפגע כתוצאה מתאונת עבודה מוכרת קבע החוק מעין "רשת בטחון" ממסדית, שתדאג לו. הטיפול בנפגע תאונת עבודה נעשה על ידי המוסד לביטוח לאומי, אשר על פי החוק אמור לשלם לנפגע:

 • פיצוי של עד 75% מהכנסת העובד למשך 90 יום
 • פיצויים עבור אובדן ימי עבודה
 • תשלום עבור הטיפולים הרפואיים
 • החזרים עבור הוצאות שונות הקשורות לפגיעה

עובד שפגיעתו מוכרת כתאונת עבודה וייקבעו לו אחוזי נכות בוועדות הרפואיות, יהיה זכאי גם לפיצוי ולסיוע כספי – בהתאם לקריטריונים של הביטוח הלאומי. אם עובד נפטר כתוצאה מתאונת עבודה – בני משפחתו יהיו זכאים לתשלום של קצבה חודשית או של מענק.

עו"ד תאונות עבודה – הדרך הקצרה להכרה בתאונה

אם הינך עובד שנפגע בעבודה, תידרש להוכיח שאכן מדובר בתאונת עבודה. תביעתך תתברר מול הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי ומול חברות הביטוח. האדם המיומן ביותר בהתנהלות מול גופים מורכבים אלו ובלי לחשוש מהם, הוא ללא ספק עורך דין תאונות עבודה. זהו תפקידו, הוא מכיר היטב את לשון החוק ואת השפה.

אם אתה מעוניין להשיג פיצויים גדולים בתביעה המשפטית, עדיף לפנות רק למי שמסוגל לעשות זאת – עורך דין תאונות עבודה מיומן יוכל להשיג עבורך פיצויים גדולים יותר מכל גוף אחר, וסכומים גדולים יותר מכל מה שהעלית בדעתך!

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

תאונת דרכים שקרתה לעובד עשויה להיחשב כתאונת עבודה במקרים הבאים:

 • תאונה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה
 • תאונה בהשתלמות מטעם העבודה
 • תאונה בהפסקה במהלך העבודה
 • תאונה בעת שליחות מטעם העבודה

במקרה כזה יש חשיבות רבה להתנהלותו הראשונית של עובד המעורב בתאונת דרכים:

תאונת דרכים גורמת בדרך כלל למצב של הלם ובלבול לנפגעים. לעיתים קרובות יש גם קושי להעריך את עוצמת הפגיעה. הנפגע זקוק להכוונה ולייעוץ – מה לעשות, איך מתקדמים מכאן.
שיחת טלפון אחת עם עורך דין תאונות עבודה תפתור את כל ההתלבטויות. עורך הדין יוביל את הנפגע יד ביד וינחה אותו מה בדיוק עליו לעשות.

הנחיות כלליות לנפגע בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

להלן מספר הנחיות לעובד שנפגע בתאונת דרכים העשויה להיות מוכרת גם כתאונת עבודה:

 • מיד לאחר התאונה יש לקחת את פרטי שאר הנהגים המעורבים בתאונה, ולתת את הפרטים האישיים.
 • לאסוף עדויות של עדי ראייה לתאונה וכן לצלם את הפגיעות ואת אזור התאונה.
 • חובה לגשת לטיפול רפואי – לעיתים במקרה של תאונת דרכים הנזק מופיע הרבה יותר מאוחר, ואז קיים קושי להוכיח קשר ישיר לתאונה. רופא שמקבל נפגע מתאונת עבודה ימלא טופס מיוחד לשם כך.
 • חובה לגשת גם למשטרה – אם בעת התאונה המשטרה אינה נוכחת, על הנפגע להגיע לתחנת המשטרה הקרובה ולקבל סיכום רשמי, בו יצוין שמדובר בתאונת עבודה

עבור הכרה בתאונת דרכים כתאונת עבודה, יש חשיבות רבה לשני הסעיפים האחרונים:

ברישומים הרפואיים או המשטרתיים שנעשים מיד לאחר התאונה חייבת להופיע הערכה רשמית שמדובר בתאונת עבודה. זוהי אמנם הערכה של הנפגע עצמו ועדיין אין לה תוקף חוקי, אך היא חשובה ביותר.

לעיתים עורך דין תאונות עבודה מנוסה ישלח את הנפגע לבדיקות רפואיות נוספות. העו"ד חייב להיות בקי גם באנטומיה וברפואה, והוא יכוון את הנפגע לעשות כל מה שיידרש על מנת לסייע באופן המיטבי לתביעה.

קבלת פיצוי על מחלה כתוצאה מעבודה

עובד עשוי לחלות כתוצאה מעבודתו.

מחלה כזו יוצרת מצב לא פשוט, בו מצד אחד העבודה היא מקור פרנסתו של העובד, ומצד שני היא גם מקור המחלה שלו. כתוצאה מכך, במקרים רבים העובד החולה אינו יכול להמשיך לעבוד במקום עבודתו הנוכחי, אם בכלל.

החוק מכיר בנפגעי מחלות מסוימות כנפגעי תאונת עבודה, והמוסד לביטוח לאומי מפצה את הנפגעים בהתאם. עם זאת, מדובר ברשימה של מחלות ספציפיות, שעודכנה לאחרונה לפני עשרות שנים. כלומר על פניו, יתכן מצב של עובד שחלה בעקבות עבודתו, אך אינו מקבל הכרה כנפגע תאונת עבודה.

נותר לנפגע לפנות לזירה המשפטית – הזירה בה עורך דין תאונות עבודה ותיק מרגיש בבית. אם צריך, הוא יכין תביעה לביטוח לאומי ואולי אף ימליץ לצרף לתביעה גם את חברת הביטוח הרלוונטית, הכל על מנת שהנפגע יקבל הכרה במחלה כתאונת עבודה ויקבל פיצויים הולמים.

עורך דין תאונות עבודה עוזר גם בתביעות "חסרות סיכוי"

עובד עשוי להיפגע מעבודתו גם אם לא מדובר באירוע חד פעמי או בתאונה. הכוונה היא לנזק או לפגיעה שנגרמו בעקבות פעולות חוזרות ונשנות, הנדרשות מהעובד לבצע במקום עבודתו, לאורך שנים. מדובר ברצף של נזקים קטנים ש"נאספו" והפכו בחלוף הזמן לפגיעה משמעותית או לנזק גדול.

כשטובת העובדים לנגד עיניהם, טבע בית המשפט לדיני עבודה את המונח לכך: מיקרוטראומה

אך הביטוח הלאומי לרוב אינו מכיר בתביעות הללו כתאונות עבודה.

על מנת לזכות בתביעה להכרה בפגיעה או במחלה כתאונת עבודה, חייבים ניסיון בדיני נזיקין ותאונות עבודה, בעלי ידע נרחב ברפואה ובעלי ניסיון בהתנהלות מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח. התקשרו בהקדם לעורך דין תאונות עבודה מוכר, על מנת שיגיש את התביעה בשמכם.

תן לעורך דין תאונות עבודה לזכות עבורך

תביעות משפטיות בתחום של פגיעה בעבודה הן "לחם חוקו" של עו"ד תאונות עבודה. הידע הנרחב בשילוב עם הוותק והניסיון שצבר עורך הדין, הם משמעותיים בתחום זה ולכן גם סיכויי ההצלחה גבוהים יותר.

עובדים רבים שנפגעו בתאונות עבודה הפכו בעקבות הפגיעה מאנשים אוטונומיים ויצרנים, לאנשים חולים ומוגבלים, המטופלים בפרוצדורות רפואיות שונות. הם נדרשים להגיע לוועדות הרפואיות ואף לענות על שאלות חודרניות ואינטימיות. עליהם להוכיח שוב ושוב שיש להם כאבים, קשיים ומגבלות.

הנפגעים בתאונות עבודה נקלעים לעולם זר להם לחלוטין ועליהם "לחשב מסלול מחדש" באופן כמעט מיידי, אך חסר להם נווט מקצוען שמכיר היטב את הדרך. אלו התפקידים שיוכל למלא אך ורק עורך דין תאונות עבודה ותיק ומיומן, עם הצלחות מוכחות:

 • לסייע ולייעץ
 • לכוון במילוי טפסים
 • להגיש תביעה בתוך זמן נתון
 • ללוות בוועדות הרפואיות
 • להגיש תביעות משפטיות – ולזכות!

תגובה אחת בנושא “עורך דין תאונות עבודה”

סגור לתגובות.

דילוג לתוכן