מקדם אתרים

מקדם אתריםמה תפקידו של מקדם אתרים בעידן הדיגיטלי? מה מקדם אתרים עושה בארגון שלכם? התשובה בגוף השאלות.

מקדם אתרים אחראי לקידום אתרים בגוגל או מנוע חיפוש אחר, כמו בינג ויאהו. קידום אתרים הינו חלק בלתי נפרד מהשיווק הדיגיטלי, לכן מקדם אתרים הוא חלק בלתי נפרד מצוות השיווק שלכם.

משכורת של מקדם אתרים

רמת השכר של מקדם אתרים ללא ניסיון יכולה להתחיל משכר מינימום בחברות קידום וקצת יותר עבור מקדם אתרים אין האוס.

מקדם אתרים IN-HOUSE עובד תחת פיקודו של מנהל השיווק או מרקום. במידה ומקדם אתרים אחראי למספר תחומים נוספים בחברה מעבר לקידום בגוגל, המשכורת מגלמת בתוכה את התפקיד הנוסף ויכולה להגיע לשכר של החל מ- 10000 ש"ח.

משכורת של מקדם אתרים עם ניסיון רב בקידום אתרים בארץ ובחו"ל כבר עוברת את ה-12000 ש"ח ויכולה להגיע בחברות מסויימות  גם לשכר של 20000 ש"ח.

משכורת של מקדם אתרים עצמאי אינה מוגבלת משני הכיוונים, תלוי בכמות ואיכות הלקוחות: המשכורת יכולה להיות נמוכה מאוד על גבול האפס או גבוהה מאוד, כמו שכר של מנכ"ל בחברה גדולה  – עשרות אלפי שקלים בחודש לפני ההטבות.

מקדם אתרים פרילנסר או מקדם אתרים שכיר?

שאלה טובה. שתי האפשרויות טובות עם הבדלים בכל אחת.

מקדם אתרים שכיר

אם ברצונכם לגייס מקדם אתרים לשורות החברה, תתכוננו לשלם שכר גבוה: על מנת שקידום אתר החברה שלכם יהיה יעיל, כדאי לגייס מומחה לקידום אתרים עם ניסיון רב וקבלות בשטח. מומחה SEO יבקש שכר של החל מ-12000 ש"ח בחודש ומעלה.

כדאי לבדוק אפשרות לנכונות של חצי משרה. אופציה נוספת זה לשלוח עובד קיים בחברה לקורס קידום אתרים ולהתיל עליו את המשימה. אפשרות שאינה טובה כל כך כי לוקח הרבה זמן להתמקצע בתחום ולוקח שנים להגיע למומחיות בתחום ה SEO.

זה בתנאי שהניסיון המקצועי נרכש בקידום אתרים שונים, מתחומים שונים בזירות תחרות מגוונות. את הניסיון הזה לא תוכלו לספק בין כותלי החברה שלכם, מפני שאתר האינטרנט של החברה עוסק בתחומי עיסוק ממוקדים לפעילות החברה בלבד.

מקדם אתרים פרילנסר

בעת העבודה עם מקדם אתרים פרילנסר הדברים פשוטים יותר – תמורת תשלום חודשי קבוע (הרבה פחות ממשכורת) תוכלו לקדם את האתר שלכם לגבהים חדשים. מומלץ לקיים פגישה פרונטלית כמו בכל ראיון עבודה ולשאול את כל השאלות הנכונות.

חשוב לבדוק כי מקדם אתרים שיושב מולכם הינו בעל ניסיון רב בקידום. לא פחות חשוב – תדאגו שיש כימיה: מקדם אתרים צריך לדעת לעבוד בצוות עם עובדי החברה שלכם ומנהל השיווק. הם הולכים לעבוד יחד הרבה זמן, וזו נקודה מחייבת להצלחת התהליך.

דילוג לתוכן